Nagrody

Bohaterem numer jeden w światowej klasyfikacji superbohaterów (jeśli by taka istniała), jest zdecydowanie Superman. Kolejno plasują się oczywiście Batman i Spider-Man, postaci pozornie niepozornej, skromnej, z włosami zaczesanymi do tyłu. Superman nie powstałby gdyby nie spotkało się dwóch panów i nie postanowiło stworzyć czegoś razem. Ci panowie nazywają się Joe Szuster oraz Jerry Siegel. Gdzie pierwszy raz ukazał się Superman? Superman został wydany po raz pierwszy na łamach czasopisma The Action Comics. To był rok 1938, czyli tuż przed II WŚ. W komiksowej sztuce komiks ten plasowany jest na samym szczycie. Jest określany jako pierwowzór tego, jak komiks z superbohaterami ma wyglądać. Nie dziwne jest, że znane i lubiane wszystkim wydawnictwo Empire uplasowała komiksy z przygodami supermana na samym szczycie listy najpopularniejszych superbohaterów.

Ta historia jest powszechnie znana, ale przybliżę ją tutaj raz jeszcze. Jest końcówka lat czterdziestych dwudziestego wieku. Pewien facet o imieniu Jor-L zauważa, że Krypton zostanie zniszczony na skutek druzgocącej katastrofy. Wszyscy jego współtowarzysze postanawiają pozostać na tej planecie. On jednak buduje własnymi siłami statek ratunkowy, do którego wkłada następnie swego syna Kal-Ela.

Statek, w chwili zagłady zdąża ku planecie Ziemi. Statek z Kal-Elem ląduje na obrzeżach wokoło mieściny Smallville, Tam to jako jedyni odnajdują dziecko Jonathan i Marta Kent, jednakże pierwotne edycje komisów nie wzmiankują ich nazwisk, ale także innych podobnych informacji, bagatelnie, najzwyklej w świecie, jest małżeństwo samotnych ranczerów na bezkresie ameryki. Małżeństwo to wchodzi na międzygwiezdny rozbity statek i tam znajduje małego Kal-Ela. Przynoszą go ze sobą do domu. Jako, że są bezdzietni, postanawiają go adoptować, nazywając go Clark. Lata mijają, Clark rośnie i powoli zaczyna odkrywać swoje supermoce. Jego przybrani rodzice umierają, on chowa ich i następnie przenosi się do miasta zwanego Metropolis. Jedzie tam aby dostać pracę. Pracę dostaje jako reporter w gazecie. Niedługo potem poznaje Loius Lane. Dziewczyna ta staje się przedmiotem jego westchnień i jego prawdziwą miłością. On natomiast rozpoczyna walkę ze złem wszechogarniającym miasto Metropolis.