Codzienne życie każdego z nas może być w dowolny sposób przedstawione na łamach książek, w filmach czy serialach. Coraz częściej ciekawe historie stanowią główny temat podjęcia się zadania, jakim jest tworzenie komiksu. Komiks to charakterystyczne dzieło, które łączy obraz z treścią. Historia jest w nim opowiadana przy pomocy rysunków – scenek sytuacyjnych i typowych „dymków” w których zamieszcza się teksty, najczęściej dialogi bohaterów, którzy pełnią w nim główne role.Co ciekawe, to właśnie komiks jest jedną z najstarszych metod opisywania historii. Właśnie w ten sposób opisywano dzieje bohaterów, życie rycerzy, świętych czy poczynania królów. Wszystko było spisywane ręcznie, obrazki zaś były malowane – komiksy powstały na długo przed wymyśleniem druku a dzisiaj pradawne dzieła tego rodzaju można jeszcze zobaczyć w muzeach.
Już od początku XIX wieku, kiedy to wymyślono druk, komiksy zaczęto tworzyć masowo. Ciekawe historyjki obrazkowe z towarzyszącym w „dymkach” tekstem były publikowane na łamach codziennych gazet. Najczęściej była to forma satyry i odpowiedź na codzienne wydarzenia z kraju czy danego regionu. Jeszcze w XX wieku komiksy były przeważnie czarno białe i zapisywano je w popularnych zeszytach typu Yellow Kid czy Hogan’s Alley.
W naszym kraju pierwszym komiksem był „Koziołek Matołek” autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. W późniejszych latach powstały kolejne hity, takie jak „Tytus, Romek i Atomek” oraz kolorowe zeszyty „Kapitana Żbika”.
Coraz bardziej zmienia się grafika w komiksach, która często jest tworzona w programach graficznych. Podobnie wygląda to z animowanymi ekranizacjami komiksów gdzie coraz częściej wykorzystywana jest grafika 3D. Niestety powszechnieje używanie komputera to robienia komiksów.