Pomoc medyczna dla dziecka- czyli pediatra potrzebny od zaraz

Każdy człowiek od urodzenia, a nawet już od momentu poczęcia podlega opiece medycznej. Sprawuje nad nim opiekę lekarza, który jest lekarzem prowadzącymi i stanowi pomoc  w podstawowej opiece zdrowotnej. Oczywiście wraz z wiekiem pacjenta zmieniają się lekarze, którzy odpowiedzialni są za pomoc medyczną.

Lekarz dla dziecka (Poznan)

Podstawową opiekę zdrowotną dzieciom zapewnia lekarz pediatra. Zajmuje się on diagnozowaniem chorób dzieci i młodzieży, ale również czuwa nad rozwojem organizmu i zdrowiem dziecka. Stąd też pediatrzy zlecają i kierują małych pacjentów na badania okresowe oraz szczepienia ochronne. Bardzo ważnym  aspektem pracy pediatrów jest patronaż, który odbywa się w pierwszych tygodniach życia dziecka. Wizyta patronażowa ma na celu ocenę rozwoju i adaptacji noworodka. Dodatkowo stanowi wsparcie rodziców w zakresie pielęgnacji, karmienia i rozwoju dziecka. Podczas wizyty patronażowej omawiany jest również proponowany plan szczepienia dziecka.

Jak wybrać dobrego pediatrę? Poznań i okolice

W przypadku wyboru lekarza pierwsza myśl dotyczy tego czy lepiej wybrać prywatnego lekarza, czy na Narodowy Fundusz Zdrowia. Tę decyzję podejmuje się już w momencie narodzin dziecka, kiedy wypełniany jest formularz dotyczący wyboru placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz zgłoszenia narodzin dziecka w wybranej przychodni. Zazwyczaj jeśli dziecko prawidłowo się rozwija, nie wykazuje żadnych problemów zdrowotnych, wybierany jest lekarz z NFZ. Dopiero w przypadku chęci konsultacji z innym lekarzem lub potrzeby szybkiej konsultacji ze względu na stan zdrowia dziecka wybierany jest prywatny pediatra. Poznań jako duże miasto dysponuje wieloma placówkami medycznymi, które zapewniają wizyty prywatne pediatrów jak i na NFZ. Dodatkowo często się zdarza, że jedna placówka medyczna oferuje wizyty u jednego lekarza np. pediatry na NFZ jak i prywatnie.

Oczywiście wybór to indywidualna kwestia, jednak ważne jest, aby sprawdzić czy wybrana przez nas placówka i lekarz jest godny zaufania. Niezależnie od miasta, w którym szukamy czy to większe miasto, np. Poznań czy mniejsze, dobrego pediatrę jak i innych specjalistów najlepiej szukać po opiniach. Do tego coraz częściej wykorzystywane są strony internetowe, na których można zarówno napisać jak i znaleźć opinię o różnych specjalistach.

Pediatra to nie tylko specjalizacja, ale podejście do dzieci

W wyborze lekarza pediatry nie zawsze powinniśmy zwracać uwagę np. na lokalizację (czy jest to centrum Poznania czy obrzeża) czy też na zasługi zawodowe. Ważną kwestią jest również odpowiednie podejście do dzieci. Dobry pediatra musi lubić dzieci, umieć z nimi rozmawiać oraz okazywać cierpliwość, a także umiejętnie reagować, w przypadku gdy mały pacjent nie wykazuje chęci do współpracy.

Pediatra prywatnie – Poznań

Jedną z placówek medycznych, która oferuje wizyty u pediatrów w Poznaniu jest Instytut Mikroekologii. Można znaleźć tam pomoc nie tylko dla noworodków i niemowlaków, ale również dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i nastolatków. Gabinety lekarskie Instytutu Mikroekologii, w tym pediatrów, znajdują się w Poznaniu przy ul. Sielskiej 6 (Grunwald, Jeżyce, Górczyn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *