Komiks internetowy

Jeszcze do niedawna tworzenie komiksów zarezerwowane było jedynie dla wąskiego grona artystów, którzy wydawali swoje dzieła we współpracy z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami czy tytułami prasowymi. Od czasu, kiedy to internet stał się domeną komunikacji międzyludzkiej, grono to stanowczo się poszerzyło. Dzisiaj bowiem komiksy może tworzyć i publikować każdy i trzeba przyznać, że to nowe medium stworzyło doskonałe warunki dla dotąd nieznanych rysowników. Teraz mogą oni liczyć na sławę i majątek, bo ich prace może zobaczyć niemalże każdy

Jednak i w internecie prym wiedzie kilku twórców. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można Pete’a Abrams’a, który buduje internetowe kreacje, znane jako „Sluggy Freelance”. To on tak naprawdę zaczął propagować twórczość internetową, z miejsca zdobywając rzeszę fanów na całym świecie.

Jego historie „Sluggy Freelance” to opowieści o codziennych dziejach grupy przyjaciół. W formie komiksu zostaje ukazana ich walka z trudnościami dnia codziennego, radzeniem sobie z nieszczęśliwą miłością, stresem związanym ze znalezieniem zatrudnienia czy zbieraniem środków na własne mieszkanie. To tak naprawdę odzwierciedlenie nas samych z dużą domieszką nierealnych tworów. Autor dla urozmaicenia wplata tam wątki fantastyczne – podróże w czasie, wizyty wampirów czy demonicznych kosmitów to codzienność. Widzowie mają nieodparte wrażenie, iż autor internetowego komiksu inspiruje się „Gwiezdnymi Wojnami” i „Awatarem”. Nie rezygnuje też z wątków satyrycznym. Właśnie takie połączenie powagi historii życia z humorem i fantastyką sprawiło, że od ponad 10 lat „Sluggy Freelance” jest prawdziwym, internetowym hitem.

Co ciekawe, w internecie znaleźć można multum tego rodzaju komiksowych historyjek. To między innymi parodie Harrego Pottera czy Star Wars, wszystkie cieszą się ogromną popularnością i każdego dnia zdobywają coraz większą grupę fanów.

One thought on “Komiks internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *