Jak wybrać kombinezon motorowy?

Mimo że tylko kask jest elementem, którego wymagają od nas prawnie podczas jazdy na motorze, to warto zainwestować też w inne elementy, pokroju kombinezonu na motor. Co warto o nim wiedzieć?

Dobrze dobrany kombinezon, chroni nasze ciało w przypadku upadku, jak również zapewnia komfort temperaturowy oraz chroni przed wilgocią i deszczem. Kombinezon na motor posiada specjalne wzmocnienia, które chronią nasze ciało przed otarciami i skaleczeniami. Możemy wyróżnić kombinezon motocyklowy jednoczęściowy i dwuczęściowy. W przypadku kombinezonu jednoczęściowego mamy do czynienia z jednoczęściową konstrukcją, a dwuczęściowy kombinezon – składa się z kurtki oraz spodni, które można połączyć ze sobą. Kombinezon dainese dobrze chroni nas przed upadkami, materiał pokrywa całą powierzchnię ciała, ze względu na to, że nie ma łączeń, lepiej przylega. Kombinezony wykonane są zazwyczaj ze skóry albo materiału tekstylnego. Kombinezony jednoczęściowe są też zazwyczaj bardziej odporne na rozdarcia. Kombinezony jednoczęściowe sprawdzą się w czasie długich tras motocyklowych. Jednak jeśli chcemy się z nich przebrać, np. podczas krótkich odcinków trasy, to gorzej się je ściąga. Dwuczęściowe kombinezony lepiej sprawdzają się w przypadku krótkich podróży. Możemy szybko się z nich przebrać albo wybrać tylko jedną część kombinezonu, np. kurtkę lub spodnie.

Możemy wybierać spośród kombinezonów ze skóry lub tekstylnych. Te ze skóry zapewniają większą wytrzymałość oraz lepszą ochronę. Ale z kolei gorzej radzą sobie z czynnikami atmosferycznymi, te wykonane z tekstyliów dobrze radzą sobie z komfortem jazdy, są przewiewne, lekkie, dopasowane do ciała. Dodatkowo modele takie posiadają często membrany. W jaki sposób powinniśmy dobrać kombinezon? Najważniejsze jest dopasowanie, luźny kombinezon nie zapewni ochrony ani komfortu, ale też nie powinien być za ciasny. Postawmy więc na złoty środek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *