Galijski hit komisu

Przygody największych wojowników w dziejach świata są chętnie oglądane przez większość z nas. Zarówno mali jak i duzi sięgają po komiksy, oglądają seriale bądź wybierają się do kina, by poznać kolejne przygody Gallów, sprytnych i niesfornych bohaterach, którzy niejednokrotnie „zagrali na nosie” samemu Juliuszowi Cezarowi. Bohaterowie są wymysłem René Goscinnego, scenarzysty który pokusił się o wymyślenie pierwszych dwudziestu czterech albumów i Alberta Uderzo – autora rysunków do opowieści oraz scenarzysty albumu dwudziestego piątego.

To przede wszystkim historie, w których główną rolę odgrywa Asterix, członek plemienia słynnych Gallów, mieszkańców niewielkiej wioski, która jako jedyna nie została jeszcze zajęta przez rzymskie legiony Juliusza Cezara.

Mata piankowa dla dzieci

Asterix na szczęście nie działa sam. Dzielnie towarzyszą mu przyjaciele, to Obeliks i jego pies Idefiks oraz druid Panoramiks. Główny bohater, czyli Asterix to niewysoki Gall, ale jego cechą rozpoznawczą są blond włosy i wielkie, sumiaste wąsy. Zawsze nosi czerwone spodnie, brązowe buty i czarną koszulę przepasaną pasem. Na głowie ma hełm z białymi skrzydłami, identycznie jak u Hermesa. Przy pasie zawsze nosi „magiczny napój” przyrządzony przez druida Panoramiksa, który ma dawać niesłychaną siłę tym, którzy go zażyją. Przy pasie ma również miecz jednak rzadko go używa do częściej popija ów „magiczny napój”.

Obeliks, czyli najbliższy przyjaciel Asterixa to zaś zawadiacki bojownik. Z natury łagodny jednak uwielbia wszelkie porachunki. Podobno w dzieciństwie wpadł do kotła z magicznym wywarem, dzięki czemu dzisiaj wykazuje się ponadludzką siłą. Widzów rozbraja ulubionym powiedzonkiem „Ale głupi Ci Rzymianie” chociaż sam przyodziewa standardowy strój w biało niebieski pasiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *