Komiks to nic innego jak obrazkowa sekwencja pewnej historii. Ten rodzaj tekstu powstał na przełomie XIX i XX wieku i początkowo był jedynie satyryczną grafiką, jaka dodawana była na lamach gazet. Dzisiaj komiksy tworzone są przede wszystkim w odrębnych zeszytach. Można śmiało powiedzieć, że to ta część wydawanej literatury, po którą czytelnicy sięgają dla rozrywki. To połączenie rzetelnego tekstu z obrazkami, które tworzą unikalną całość. To historie łatwe i przyjemne dla ludzkiego oka, które na dobre zadomowiły się w językowej kulturze.
Po raz pierwszy, komiks wydany został w USA, gdzie stworzył go cały zespół twórców. Te polskie, od początku wydawane były przede wszystkim przez jednego autora, ewentualnie dwóch: pisarza oraz doświadczonego rysownika.
Niektóre komiksy przechodzą dzisiaj do historii, na ich podstawie tworzone są zabawne bajki bądź seriale. Można śmiało rzec, iż te najlepsze to sztuka w najlepszym wydaniu, idealny podkład pod ciekawy scenariusz.
Komiksy skradły serca czytelników właśnie przez prostą formę. Czytają je zarówno najmłodsi czytelnicy jak i osoby dorosłe. Co sprawia, że cieszą się one tak ogromną popularnością? Przede wszystkim połączenie tekstu z grafiką, przez co kreatywność czytelnika nie musi być aż tak pobudzana. To historie, w których wyobraźnia na szerokie pole do popisu, właśnie poprzez obrazki, które pomagają czytelnikowi szybciej zrozumieć przekaz.
Ciekawostką jest fakt, iż chociaż pierwsze komiksy w formie, jakiej są przedstawiane do dzisiaj, powstały na przełomie XIX i XX wieku to eksperci doszukują się ich korzeni jeszcze w średniowieczu. To właśnie wtedy przedstawiano historie świętych, dodając do rysunków opisy.
Polscy czytelnicy, po raz pierwszy mieli okazję zetknąć się z komiksem w roku 1868, kiedy to historia tego rodzaju została przedstawiona na łamach czasopisma „Mucha”.
O tym, jak wielką popularnością cieszą się w naszym kraju komiksy świadczy fakt, iż tylko w 2015 roku wydano ich ponad 900. Każdego roku zapisuje się zaś około 15% wzrost wydań tego rodzaju literatury.
Główną rolą komiksu je pobudzić głowę do działania i uruchomić wyobraźnię. Fantazja tylko to się liczy…
Ja lubię komiksy ze względu na jakość ilustracji jaką posiadają. Dobrze dobrane kolory przyciągają uwagę czytelnika. Czasami zdarza się że w niektórych numerach jest czyste lanie wody ale da się przeżyć.