Czcijmy pamięcią powstanie 1941

Co jak co, ale jeśli mówić o II Wojnie Światowej, to zostaliśmy podczas niej, delikatnie mówiąc, silnie splądrowani i zniszczeni. Jak chyba żaden inny kraj, z wielu Polskich, niegdyś pięknych i wyjątkowych miast, nie został kamień na kamieniu. Polska bardzo silnie ucierpiała na skutek wojny.

Nie tylko jako kraj, ale jako i ludzie, którzy w nim zamieszkują. Warto w tym momencie przytoczyć wielce bohaterskich „kolumbów”. Kilka lat temu powstało w naszej stolicy Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam właśnie oddano tym bohaterom należne im honory. Muzeum Powstania jest przy ulicy Grzybowskiej. Dlaczego powstało owo muzeum? A właśnie po to, aby uczcić pamięć po poległych w walce o wolność. Powstało, aby przedstawić historię powstania taką, jaką naprawdę była, bez przekręcania żadnych faktów. Aby bohaterowie byli pamiętani na zawsze. Ci, którzy zginęli w walce oraz ci, którzy dalej żyją.

Muzeum rozpoczęło konkurs na stworzenie komiksu. W konkursie mogą brać osoby z całego świata. Jaka jest tematyka konkursu? Oczywiście taka, związana z powstaniem. Jako, że młodzi ludzie rozumieją komiks i łatwiej jest im przyswoić treści w ten sposób. Dlatego zdecydowano się na taką formę konkursu. Aktualnie młodzież rozumie bardziej obrazki niż tekst pisany. Dobrze także reaguje na animację. Przez to, Muzeum Powstania ma nadzieję, że roznieci w młodzieży miłość do polskiej tradycji, kultury i bogatej historii.

Porozmawialiśmy o ideach. Teraz czas na konkrety. Jakie są nagrody w tym konkursie? Nagrody są naprawdę cenne. i dlatego właśnie młodzież będzie chciała wziąć udział w tym konkursie. Dla nagród. Są one zarówno w postaci pieniężnej, czyli twardej gotówki, jak i materialnej, taką jak laptopy, tablety i quady. Oczywiście najważniejszą nagrodą jest prestiż związany z wygraniem takiego konkursu i żadna inna nagroda nie może się jemu równać. Ostatnimi laty komiks powstaje na nowo, staje się coraz popularniejszą sztuką. Dlatego jest tak chętnie wykorzystywany do promocji polskiej historii. Bo to dobre medium przekazywania informacji dla młodych pokoleń. Wiele osób w Polsce jest niezmiernie utalentowanych plastycznie i ten właśnie konkurs to z pewnością pokaże. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym konkursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *