Motyw loterii w komiksach i filmach

Chyba najbardziej znanym wątkiem, w których ukazano mechanizmy funkcjonowania loterii jest ten, który zawarty został w filmie „Wakacje Jasia Fasoli”. Podróż głównego bohatera nie byłaby w ogóle możliwa, gdyby nie fakt, iż wygrał on bilet do Francji, kamerę oraz kieszonkowe. Dzięki temu Jaś Fasola przybywa do Cannes, gdzie przeżywa mnóstwo przygód.win

Ale to nie jedyny film. Okazuje się, że motywy loterii w filmach, książkach czy nawet lekkich komiksach są bardzo popularne. Wszystko dlatego, że to ciekawy wątek, dla niektórych mało realny, ale jednak możliwy i o to właśnie chodzi przy tworzeniu scenariuszy. Co więcej, wygranie fortuny jest naprawdę możliwe, świadczą o tym miliony zdobywane w rodzimym dużym lotku czy najpopularniejszej na świecie loterii euromillions lotto. Lubimy filmy i lektury ciekawe, ukazujące szczęście a to przecież jest ściśle związane z trafieniem „szóstki”. Co więcej, bohaterowie, którzy dysponują ogromną fortuną, mogą tworzyć wiele historii, o których my sami marzymy. Wycieczki do ciepłych krajów, najbardziej luksusowe auta prosto z salonu czy kupno okazałego domu to tylko niektóre z celów, jakie realizują. Oglądając takie sceny, i my jesteśmy chętni zdobycia dużych pieniędzy. Zaglądamy więc do kolektur czy na platformy internetowe, które umożliwiają zakup losów i po prostu gramy. A przed telewizorem przede wszystkim się relaksujemy. Właśnie po to realizuje się produkcje, w których zawarty jest motyw loterii i szczęścia, jakie spotkało głównego bohatera.

Wygrana w loterii inspiruje od lat

Na przykładzie Jasia Fasoli, historia ukazana została z ogromną dawką poczucia humoru. I trzeba przyznać, że to właśnie komedie najczęściej takowe wątki opisują. Kolejnym przykładem może być hit z 2010 roku, pod tytułem „Loteria” czy „Dwa miliony dolarów napiwku” z 1994 roku (Nicolas Cage w roli głównej). Ciekawostką jest przy tym fakt, iż filmy, w którym zawarto temat loterii tworzono już dawno – aby się o tym przekonać wystarczy obejrzeć niemą produkcję z 1924 roku, pod tytułem „Chciwość”. Film ten dla odmiany nie zalicza się do gatunku komediowego, to raczej dramat.

One thought on “Motyw loterii w komiksach i filmach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *